Regeneracja wierteł diamentowych

Użytkowanie narzędzi diamentowych sprawia że,  jak każde inne narzędzie ulega zużyciu. Segment diamentowy powoli ściera się i zużywa. Większość pił diamentowych i wierteł koronowych możemy regenerować

regeneracja wierteł koronowych diamentowych
wiertło koronowe diamentowe ring

Regeneracja wiertła koronowego diamentowego polega na sprawdzeniu jakości i grubości ścianki, po czym obcinamy i  wyrównujemy rurę. Sprawdzamy osiowość po czym rowkujemy wiertło by zrobić miejsce na nowe segmenty diamentowe. Następnie wstawiamy nowe segmenty w wycięte miejsca po czym lutujemy je srebrnym lutem. Metoda rowkowania wiertła koronowego i dobrych twardych lutów zapewnia najlepszą jakość i profesjonalizm a wiertło regenerowane nie odbiega dużo  jakością od nowego.

Regeneracja wierteł koronowych 

Wiertła diamentowe to profesjonalne narzędzia, które nie należą do najtańszych – wynika to z tego, że również zadania, do których są przeznaczone, są na tyle trudne i niecodzienne, że inne urządzenia nie poradziłyby sobie z nimi. Czy trzeba więc wymieniać wiertło koronowe za każdym razem wymieniać kiedy coś ulegnie uszkodzeniu ? Faktem jest to, że wiertła koronowe można regenerować, czyli wymieniać ich diamentowe segmenty na nowe. Oznacza to, że w momencie, gdy wiertło koronowe zużyje się, wystarczy drobna wymiana i urządzenie ponownie jest sprawne do użytkowania. Ze względu na to warto zainwestować w dobrej jakości, wydajne wiertło koronowe – może to być większym wydatkiem, ale bez wątpienia przełoży się na wydłużony czas użytkowania narzędzia, a solidny korpus będzie długo służył nawet, jeśli samo wiertło trzeba będzie poddać regeneracji. Lepszej jakości wiertło koronowe to inwestycja, która zwróci się w efektywności i komforcie pracy, a także gwarancja, że minie sporo czasu, zanim urządzenie będzie wymagało zastąpienia nowym. 

Specjalizujemy się w profesjonalnej regeneracji wierteł koronowych diamentowych do wiercenia rdzeniowego różnych marek w tym Hilti, Goltz. Posiadamy segmenty diamentowe do betonu zbrojonego, betonu abrazyjnego, asfaltu i granitu. Różne typy i rodzaje. Szybkie realizacje 24 H odbiór i dostawa do klienta. 

Zadzwoń ! Sprawdź naszą jakość ! Zapraszamy !

Skontaktuj się z nami

Regeneracja narzędzi diamentowych i nie tylko:

Chcesz wiedzieć więcej?