Tarcze diamentowe

Tarcze diamentowa składają się ze stalowego korpusu i segmentów bądź krawędzi ciągłej diamentowej osadzonej na korpusie. Diamenty osadzone są w metalicznym spoiwie na krawędzi tnącej tarczy w t.z segmencie diamentowym. 

tarcza diamentowa ratownicza
tarcza diamentowa crack chaser

Spoiwo i gęstość diamentów dobieramy jest do obróbki danego materiału. Im twardszy materiał tym miększe spoiwo i na odwrót. Tarcza powinna sprawnie ciąć i równomiernie ścierać się. 

Segment diamentowy musi otwierać się równomiernie podczas używania tarczy i zawsze powinien być ostry. Czasami możemy stępić narzędzie, najlepiej wtedy przeciąć jakiś abrazyjny materiał typu pustak, piaskowiec, dzięki czemu zetrzemy spoiwo i otworzymy segment diamentowy. 

Tarcze diamentowe Warszawa

Tarczami diamentowymi możemy ciąć różne twarde materiały takie jak beton, beton zbrojony, asfalt, kamień polny, granit, ceramika, glazura, gres, stal, materiały ogniotrwałe czy kompozyt. W zależności od tego, jaki materiał zamierzamy szlifować lub ciąć, wybierzemy odpowiednią tarczę diamentową – inną do szkła, a inną do PVC czy cegły. Cechy, jakie warto wziąć pod uwagę, to materiał do obróbki, moc maszyny,  średnica tarczy diamentowej oraz zalecenia do pracy z nią – na mokro lub na sucho. Niektóre z tarcz diamentowych przeznaczone są przykładowo tylko do wykonywania cięć prostych i nie sprawdzają się dobrze podczas ukosowania (zależy to między innymi od grubości dysku), dlatego warto mieć zestaw tarcz diamentowych do każdego zastosowania.

Dzięki odpowiednio wyprofilowanemu profilowi obrzeża diamentowego, tarcze diamentowe pozwalają na cięcie nawet najtwardszych materiałów z dużą prędkością, jednocześnie nie powodując uszczerbku na jakości wykończenia. Dostępne są również tarcze diamentowe z laserowym nacięciem, przykładowo zmniejszające naprężenia. 

Zastosowanie i specyfika tarcz diamentowych

Niektóre z tarcz diamentowych są przeznaczone do użytku na mokro, co oznacza, że działają lepiej przy użyciu wody podczas cięcia. Woda chłodzi ostrze, przedłużając żywotność narzędzia diamentowego oraz redukuje kurz. Dodatkowo na chłodzenie tarczy diamentowej podczas pracy mogą wpływać wydrążone w jej powierzchni otwory tak zwane wentylowanie. 

Wysokiej jakości spiek tarczy diamentowej wpływa na wydajność pracy, zapewniając szybkie, sprawne oraz długie cięcia, co przekłada się na jakość finalnego produktu oraz wydajność. 

Układ diamentów oraz odpowiednio przeprowadzony proces spiekania również mają znaczenie, ponieważ wpływają na żywotność oraz bezpieczeństwo stosowania tarczy diamentowej. W naszych tarczach diamentowych stosujemy technologię poukładanego diamentu t.z PDA.  Oferujemy najwyższej jakości narzędzia dla profesjonalistów do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. 

Piły diamentowe, ścienne dostępne są w wielu rozmiarach, trzeba je dopasować do narzędzia, uwzględniając moc maszyny, obroty i rozmiar potrzebny do wykonania cięcia. Najczęściej jednak tarcze diamentowe używane są ze szlifierką kątową.

Posiadamy w sprzedaży tarcze diamentowe do ciecia betonu, beton zbrojonego, asfaltu, kamienia polnego, granitu, ceramiki czy kompozytu.  

Zalecamy używanie wody przy cięciu piłami diamentowymi oraz stosowanie środków ochronnych takich jak kask, rękawiczki, nauszniki, okulary, dobre buty ze stalowym noskiem. Ogólne zasady BHP pomagają bezpiecznie skończyć wykonywaną pracę. 

Jesteśmy w stanie wyprodukować nietypowe tarcze na zmówienie razem z naszymi partnerami biznesowymi. 


Skontaktuj się z nami

W ofercie tarcze diamentowe i nie tylko

Chcesz wiedzieć więcej?