narzędzia diamentowe
narzędzia diamentowe
tarcze diamentowe
tarcze diamentowe
wiertła koronowe diamentowe
wiertła koronowe diamentowe
tarcze szlifierskie
tarcze szlifierskie
otwornice do gresu
otwornice do gresu
wiertła koronowe diamentowe
regeneracja narzędzi diamentowych
previous arrow
next arrow
Shadow

Tarcze szlifierskie diamentowe

Tarcze szlifierskie diamentowe wchodzą w skład narzędzi diamentowych i jest to podstawowy element, który umożliwia stacjonarne lub przenośne szlifowanie materiałów takich jak beton, granit, lastryko, płytki gresowe i porcelanowe.

Kształt segmentów diamentowych i ich skład będą się różnić w zależności od przeznaczenia, materiału i efektu jaki chcemy uzyskać. 

tarcza szlifierska diamentowa
tarcza szlifierska diamentowa PCD

Generalnie jego skład opiera się na szeregu pokruszonych ziaren ściernych różnej wielkości, połączonych ze sobą spoiwem różnej twardości, zakotwiczonych i przymocowanych do materiału nośnego zwanego korpusem. 

Ziarna te mogą być wykonane z naturalnego lub syntetycznego diamentu różnej wielkości, a twardość spoiwa pozwala nam na odsłanianie się świeżego ostrego diamentu w odpowiednim czasie co skutkuje równomiernym zużyciem narzędzia diamentowego.

Tarcze szlifierskie diamentowe, talerze szlifujące, tarcze diamentowe garnkowe wykorzystujemy w budownictwie do szlifowania betonu, posadzek betonowych i epoksydowych, obróbki płyt gresowych, marmuru i granitu a także zdzierania grubych warstw kleju, żywicy tarczami z diamentem polikrystalicznym zwanym PCD. 

Skontaktuj się z nami

Tarcze szlifierskie diamentowe i nie tylko

Chcesz wiedzieć więcej?